renowacja lastryko, szlifowanie marmuru, betonu, lakierowanie wykładzin, renowacja skóry, czyszczenie, pranie dywanów i wykładzin

Kontakt:

tel. 690 960 108

pranie.trojmiasto@gmail.com

Pranie, czyszczenie
dywanów ⁄ wykładzin
Renowacja posadzek
Materace i łóżka
pranie ⁄ czyszczenie
MEBLE - pranie, czyszczenie tapicerki
RENOWACJA PODŁÓG
WYCENA USŁUG
PYTANIA
KONTAKT

Pranie materacy jako usługa AQUA-TECH

Pranie i czyszczenie materacy przebiega w kilku etapach:

  • Profesjonalne dogłębne mechaniczne odkurzanie materacy i łóżek jedno/dwuosobowych, dziecięcych i hotelowych wyspecjalizowanym sprzętem (często wystarczające i wykonywane również jako samodzielna usługa). Posługujemy się w tym celu sprzętem trzepiąco-odkurzającym, który wg zapewnień producenta, usuwa kurz, roztocza, pyłki kwiatowe do głębokości 30 cm. Technika, którą stosujemy daje skuteczność w usuwaniu alergenów ponad 99 %.
  • Usuwanie plam z materacy – najlepiej dość świeżych, im starsze tym trudniejsze do usunięcia (bez 100% gwarancji usunięcia). Wykonywane jest jako etap prania całego materaca.

usuwanie plam z materacy, dywanów, wykładzin, tapicerki - Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo i okolice Trójmiasta

  • Pranie ekstrakcyjne materacy – z zastosowaniem powierzchniowo działających środków piorących, penetrujących prany materac tylko na pewną głębokość, po czym wypłukiwanych i odsysanych. Pranie materacy może przebiegać w kilku cyklach zależnie od stopnia zabrudzenia. Piorąc materace – ze względu na rodzaj materiałów, zabrudzeń i upływ czasu od powstania plam nie możemy zagwarantować usunięcia ich w 100 %.
  • W kwotę czyszczenia i prania materacy wliczona jest neutralizacja nieprzyjemnych zapachów.
  • Możliwe jest opcjonalne naniesienie na materac środków impregnujących i antystatycznych o właściwościach antyalergicznych. Usługa może być wykonana również na nowych materacach w celu przedłużenia ich dobrego stanu.
  • Czas schnięcia pranych materacy wynosi od kilku godzin do około doby.
  • AQUA-TECH wykonuje usługi u Klienta na terenie Trójmiasta i okolic (Gdynia, Sopot, Gdańsk, Rumia, Reda, Wejherowo, Chwaszczyno, Bojano, Banino, Koleczkowo, Kielno, Rewa, Mechelinki, Puck).

Pranie i czyszczenie materacy – ważne dla zdrowia.

Klasyczny podział dnia na 8 godzin pracy, 8 godzin samorozwoju i innej aktywności oraz 8 godzin snu mówi nam wiele o znaczeniu materacy dla higieny naszego życia. Te 8 godzin snu spędzamy leżąc niemal w jednym miejscu, przewracając się z boku na bok. W tym czasie nasza skóra oddycha, poci się, ściera się naskórek… Wraz z potem materac wchłania bakterie, a starty naskórek jest znakomitym pożywieniem dla roztoczy, których odchody są silnym alergenem. Nawet jeżeli nie zauważamy reakcji alergicznej, warto co jakiś czas gruntownie odkurzyć i zlecić panie materacy. Nie łudźmy się, że roztocza nas omijają lub chodzą w ustronne miejsce się załatwiać. Pokrowce, narzuty, prześcieradła w jakimś stopniu zabezpieczają materac i nas, jednak to materac pozostaje stałym elementem łóżka. Warto dla własnego komfortu i jakości życia bliskich, co jakiś czas rozważyć pranie materaca.

Pranie materacy dobrym sposobem na utrzymanie higieny.

Do codziennych czynności powinien należeć nawyk wietrzenia pomieszczeń sypialnych. Znakomicie, jeżeli co pewien czas możemy materac wystawić na działanie słońca i wiatru. Te czynności dają poczucie odświeżenia, wymieniają powierzchniowo zapach materacy. Jednak w jego strukturze nadal pozostaje kurz, roztocza i ich wydzieliny, bakterie rozkładające pot i plamy, różnego rodzaju pyłki i alergeny.
Zlecając pranie i czyszczenie materacy zyskujemy pewność pozbycia się znacznej ilości (nawet powyżej 99%) tych czynników.