renowacja lastryko, szlifowanie marmuru, betonu, lakierowanie wykładzin, renowacja skóry, czyszczenie, pranie

Kontakt:

tel. 690 960 108

Pranie, czyszczenie
dywanów ⁄ wykładzin
Renowacja posadzek ⁄ podłóg
Materace i łóżka
pranie ⁄ czyszczenie
MEBLE - pranie, czyszczenie tapicerki
OFERTA
WYCENA USŁUG
PYTANIA
KONTAKT

Czyszczenie i pranie wykładzin / dywanów jako usługa AQUA-TECH

Usługowe profesjonalne czyszczenie i pranie wykładzin i dywanów wykonujemy u Klienta. Przebiega w kilku etapach:

  • Profesjonalne dogłębne mechaniczne odkurzanie wyspecjalizowanym sprzętem trzepiąco-odkurzającym poprzedza każde pranie dywanów.
  • Usuwanie plam z dywanów i wykładzin – najlepiej dość świeżych – im starsze tym trudniejsze do usunięcia (bez 100% gwarancji usunięcia). Usuwanie plam z dywanów i wykładzin wykonywane jest jako etap prania całej powierzchni.
  • czyszczenie i pranie dywanów

  • Bonnetowanie wykładzin – jedna z najbezpieczniejszych metod czyszczenia wykładzin biurowych. Klej pod wykładziną pozostaje na miejscu, nie następuje jego migracja na powierzchnię. Po kilku godzinach od zakończenia czyszczenia wykładzina nadaje się do użytku.
  • Pranie ekstrakcyjne dywanów i wykładzin – wodą lub pianą ‚na pół sucho’ metodą kapsułkowania – z zastosowaniem powierzchniowo działających środków piorących, penetrujących prany dywan tylko na pewną głębokość, po czym wypłukiwanych i odsysanych. Pranie dywanów może przebiegać w kilku cyklach zależnie od stopnia zabrudzenia.
  • Prany dywan, jego powierzchnia, nie przesiąka wodą na wskroś, co pozwala na wykonanie czyszczenia niezależnie od wykończenia podłogi na której leży dywan / wykładzina. W szczególnie trudnych sytuacjach (silne zabrudzenie, drewniana podłoga) możemy na czas pracy i schnięcia dywan odizolować od podłoża (nie dotyczy wykładzin cało-powierzchniowych).
  • Dodatkowo, opcjonalnie istnieje możliwość naniesienie na dywan / wykładzinę środków impregnujących i antystatycznych o właściwościach antyalergicznych. Dzięki temu powierzchnie stają się bardziej odporne na zabrudzenia. Usługę impregnacji można wykonać również na nowo nabytych dywanach i wykładzinach, co w znacznym stopniu przedłuży ich dobry stan.
  • Po wykonanych czynnościach czyszczenia i prania dywanów / wykładzin prana powierzchnia pozostaje lekko wilgotna – zależnie od temperatury otoczenia i cyrkulacji powietrza – od czterech do około dwunastu godzin.
  • AQUA-TECH wykonuje pranie dywanów / wykładzin u Klienta na terenie Trójmiasta i okolic. Dojazd bezpłatny do miejscowości: Gdynia, Sopot, Gdańsk, Rumia, Reda, Wejherowo, Chwaszczyno, Bojano, Banino, Koleczkowo, Kielno, Rewa, Mechelinki, Puck.

Czyszcenie / pranie wykładzin i dywanów – ważne dla zdrowia i estetyki.

czyszczenie i pranie dywanów - ssawka

Dywany i wykładziny w naszym otoczeniu pełnią role funkcjonalne i estetyczne. Ocieplają pomieszczenia, izolują, tłumią dźwięki, zabezpieczają powierzchnię podłogi lub wręcz są podłogą. W zakresie estetycznym współtworzą styl wnętrz, ich atmosferę, mogą być piękną dekoracją, a nawet miłym początkiem dnia gdy stawiamy na nich o poranku bose stopy. Dywany są elementem stosunkowo łatwym do wymiany, ale też mogą być cennym pamiątkowym rękodziełem i przedmiotem kolekcjonerskim.

Na dywanach i wykładzinach nasze życie utrwala się licznymi śladami w postaci różnych zabrudzeń, kurzu, okruchów, plam, zabrudzeń odzwierzęcych itp. Złożone z włókien, najczęściej o wielowarstwowej strukturze, mają zatrzymywać wszelkie drobiny i przez jakiś czas uniewidaczniać je dla naszych oczu. Kiedyś regularnie wynoszone na trzepak (dywany) lub zimą trzepane na sypkim zmrożonym śniegu ujawniały zgromadzone pokłady kurzu. W czasie użytkowania tworzą specyficzny ekosystem hodowany w dogodnych domowych warunkach złożony z roztoczy, bakterii, grzybów, pleśni, zwykłego pyłu, pyłków kwiatowych i innych alergenów. Te czynniki są lub mogą być przyczyną różnych komplikacji zdrowotnych lub wprowadzać różne dyskomforty życiowe. Z częścią tych czynników radzimy sobie częstym odkurzaniem (moc domowych odkurzaczy regulowana jest obecnie przepisami).

Chcąc gruntownie odkurzyć dywan lub wykładzinę powinniśmy posłużyć się profesjonalnym urządzeniem o odpowiedniej mocy ssącej. Aby odplamić dywan i pozbyć się żerujących tam bakterii i drobnoustrojów powinniśmy zlecić usługę czyszczenia i prania dywanów / wykładzin. Takimi wyspecjalizowanymi urządzeniami dysponuje firma AQUA-TECH. Czyszczenie / pranie wykładzin i dywanów jest naszą kluczową usługą. Zachęcamy do sprawdzenia w praktyce naszych możliwości.