renowacja lastryko, szlifowanie marmuru, betonu, lakierowanie wykładzin, renowacja skóry, czyszczenie, pranie

Kontakt:

tel. 690 960 108

Pranie, czyszczenie
dywanów ⁄ wykładzin
Renowacja posadzek ⁄ podłóg
Materace i łóżka
pranie ⁄ czyszczenie
MEBLE - pranie, czyszczenie tapicerki
OFERTA
WYCENA USŁUG
PYTANIA
KONTAKT
  • Marmur jest kamieniem stosunkowo miękkim, a przez to mało odpornym na plamy i zabrudzenia. Dlatego nie powinien być stosowany w łazienkach, kuchniach, czy jako jako blaty i parapety.
    Usunięcie plam z marmuru jest trudnym procesem, długotrwałym i może ostatecznie skończyć się jego renowacją poprzez szlifowanie.
    Szlifowanie marmuru składa się z kilkukrotnych, powtarzalnych etapów, jak również jego wypolerowanie – dla osiągnięcia żądanego połysku. Zabieg szlifowania marmuru i polerowania kończymy krystalizacją. Istnieje również możliwość jego impregnacji.
  • Do wypełnienia ubytków w marmurze stosujemy również środki chemiczne zbliżone kolorystycznie do danego odcienia kamienia.
  • Są też i takie marmury, gdzie ubytki powstały w sposób naturalny i to je odróżnia od pozostałych, są przez to wyjątkowe i niepowtarzalne. W zależności od gustu, mogą być pozostawione na stałe, bez ich uzupełniania. Przykładem takiego kamienia jest trawertyn – skała osadowa wyglądem bardzo zbliżona do marmuru, jednak miększa i bardziej porowata z widocznymi niekiedy szczątkami roślin i zwierząt.
Widok przed czyszczeniemPodłoga z marmuru - polerowanie
Czyszczenie marmuru - w trakcie pracyPodłoga z marmuru - polerowanie
przykład posadzki z trawertynu Powyżej posadzki z marmuru, ostatnie zdjęcie – przykład posadzki z Trawertynu.